طراحی سایت چیست؟

ویژگی های طراحی وب سایت ماهر
ویژگی‌های اکثری برای طراحی سایت حرفه ای در حیث گرفته میشود اما بخش اعظمی از کارشناسان بر ویژگی‌های ذیل حادثه نظر دارند .

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در تارنما حرفه‌ای بایستی به وسیله یک گرافیست حرفه‌ای انجام شود . گرافیست حرفه‌ای دو عنصر زیبایی‌شناسی و کاربرد را با نیز در حیث میگیرد . او شناخت نیکی از رنگ‌ها دارااست و با توجه به گونه کسب‌وکار و انگیزه آن , رنگ‌های متناسب را گزینش مینماید . درضمن دقت دارااست که کاربران به راحتی بتوانند به لینک‌ها و صفحه های متبوع خود دسترسی داشته باشند . این داستان به ویژه زمانی اهمیت داراست که قالب وبسایت به صورت مخصوص طراحی شود .

سرعت مناسب

به طور معمول کاربران طاقت انتظار کشیدن برای بار گذاری شدن سایت‌ها را ندارند . سایتی که سرعت تحت داشته باشد به زودی بسیاری از کاربران خویش را از دست خواهد داد . از این قبلی , سرعت وب سایت یکی عوامل اثرگذار بر بهبود بهینه سازی وب سایت هم می باشد . عوامل زیادی بر سرعت سایت تاثیر می‌گذارند . مواقعی نظیر فرصت پاسخ‌دهی سرور , حجم فایل‌ها و عکس‌ها , توزیع محتوا و … . در ساخت وب سایت حرفه‌ای همه این کارداران در لحاظ گرفته می‌شوند تا وب سایت در کوتاه‌ترین روزگار ممکن بارگذاری شود .

پباده سازی ریسپانسیو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک تارنما حرفه‌ای ریسپانسیو یا واکنش‌گرا بودن آن است . امروزه بسیاری از یوزرها با استعمال از تبلت‌ها و موبایل‌های خود از سایت‌ها بازدید می نمایند . سایتی که ریسپانسیو باشد خویش را با کلیه دستگاه‌ها سازگار میکند و در فیض در همه دستگاه‌ها به خیر و خوبی اکران داده می‌گردد . در‌این‌صورت‌ کاربران میتوانند به راحتی اسکرول یا این که زوم نمایند , به صفحه ها گوناگون بروند و متون را بخوانند . در ساخت وب سایت ماهر این نکته بی تردید بایستی در لحاظ گرفته شود .

رابط کاربری و تجربه کاربری ( UI و UX )

خصوصیت های ساخت سایت ماهر

در زمینه ی رابط کاربری و تجربه کاربری سخنان بخش اعظمی نقل شده شده‌است با این حال اکثری از افراد هنوز هم این دو مضمون‌ را به جای هم به کار می‌برند! مراد از تجربه کاربری حس و حالی است که کاربر در تعامل با سایت شما به دست می آورد . طراح UX درخصوص کاربران تحقیق میکند و نیازها و خواسته‌هایشان را می‌شناسد و آن‌گاه با ارزیابی این داده‌ها سیستم‌ها , مسیرها و ساختارها را پباده سازی میکند . وی معلوم می کند که کاربران چه طور و از چه مسیری به اطلاعات مورد نظر خویش برسند .

منظور از رابط کاربری همگی صفحه ها و المان‌هایی مانند دکمه‌ها و آیکون‌ها است که استفاده کننده برای تعامل با سایت از آنان به کار گیری می کند . طراح UI مسئولیت تولید نمای بصری خلاقانه و الهام‌بخش را بر عهده داراست .

نیازی به گفتن نمیباشد که در ساخت وب سایت ماهر می بایست موادسازنده رابط کاربری و تجربه کاربری به طور کامل در نظر گرفته شود و وبسایت باید بر پایه ی تحلیل‌های دقیق آنها طراحی شود .

سئوی سایت یا این که سئوی سایت برای موتورهای جست و جو

سئوی وب سایت در سطح های مختلفی انجام می‌شود . شرکت‌ها بایستی سایتی را به شما تحویل بدهند که از نظر فنی تماما برای موتورهای جست‌وجو بهینه‌سازی شده باشد . بخش مهمی از سئوی سایت در مرحله محتوا انجام می‌گردد . استعمال از کلیدواژه‌های مطلوب و ارائه محتوای با کیفیت تاثیر اکثری در ارتقا تعداد بازدیدکنندگان و بهبود درجه سایت در صفحه نتایج گوگل و موتورهای جست‌وجوی دیگر دارد .

بعضا از شرکت‌های طراحی سایت ماهر سرویس ها سئوی سایت را هم به مشتریان خویش ارائه می دهند . توجه داشته باشید که تعیین لغت ها دارای اهمیت مناسب و ارائه محتوای کیفیت خوب از مهم ترین مشخصه‌های تارنما ماهر هستند و نقش مهمی در بهبود سایت شما دارند . خوبتر است این کار را به افراد متخصص بسپارید .

مدیریت راحت

فرقی ندارد از کدام گویش برنامه‌نویسی یا این که سیستم مدیر محتوا به کار گیری میکنید , درهرصورت یک کدام از خصوصیات طراحی وب سایت حرفه ای سیستم یا پنل مدیر ساده و راحت است . بخش مدیریت بایستی به گونه‌ای پباده سازی شود که هر شخصی بتواند به راحتی با آن کار نماید . مدیریت تارنما بایستی بتواند به راحتی محتوای متبوع خویش را به راحتی لود کند و اصول سئو سایت را در بخش‌های مختلف به کار بگیرد .

هزینه طراحی وب حرفه ای
نمیتوان بها دقیقی برای طراحی وب سایت حرفه ای ذکر کرد . شرکت‌ها طبق توصیه شما , خواسته‌هایی که دارید و امکاناتی که برای سایت در لحاظ گرفته‌اید , هزینه و بازه زمان پیاده‌سازی را مشخص و معلوم می نمایند . نکته بدیهی این است که برای داشتن یک سایت حرفه‌ای می بایست هزینه بیشتری بپردازید چرا‌که یک


در دنیای طراحی سایت اسامی و گونه های متنوعی مطرح می طراحی سایت شود . از طراحی وب سایت اختصاصی گرفته تا سایت‌های وردپرسی و سایت‌های مهیا و … . تفاوت دربین این اشکال در ذهن بخش اعظمی از کاربران سوال ساخت می کند . در این نوشته‌علمی به نظارت معنای ساخت وب سایت منحصر به فرد می پردازیم و تفاوت آن را با سایت‌های فراهم ابلاغ خوا‌هیم کرد .

وبسایت منحصر چیست؟
اولی نکته در زمینه‌ی سایت‌های اختصاصی این است که در طراحی آنان از سیستم‌های مدیریت محتوای فراهم , مانند وردپرس یا این که جوملا استعمال نمی‌شود . این سایت‌ها از ابتدا با کدنویسی در محیط برنامه‌هایی نظیر PHP یا این که ASP . NET طراحی میگردند .

بدین ترتیب روشن می شود که پباده سازی قالب مخصوص ارتباطی با طراحی سایت منحصر به فرد ندارد . گهگاه امکان دارد شرکت وب سایت را بر اساس سیستم رئیس محتوای آماده‌ای مثل وردپرس بسازد اما قالب یا پوسته ظاهری آن را اختصاصا برای شما طراحی کند . یعنی از قالب‌های بدون‌پول وردپرس یا این که قالب‌هایی که تا قبل از این در کمپانی طراحی شده بوده است , به کارگیری نکند .

زمینه دیگری نیز موجود هست که در آن , کمپانی با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی , کدهای نوع مشخصی از وب سایت را می‌نویسد . مثلا نمونه‌ای از یک وب سایت فروشگاهی پباده سازی می نماید و آن را به مشتریان گوناگون میفروشد . در‌این‌صورت , کدهای وبسایت برای کمپانی منحصربه‌فرد است و به یک مشتری مختص اختصاص ندارد . یعنی شرکت‌های دیگر به کدهای این سایت دسترسی ندارند .

در شرایط دیگر , شرکت یک سیستم مدیر محتوای منحصر برای خود می‌سازد و همه سفارش‌ها را در‌این دور و بر پباده سازی مینماید . سیستم‌های مدیر محتوای عمومی مانند وردپرس ویژگی‌ها و امکانات فراوانی دارا هستند که بسیاری از آنان در بسیاری از موردها آیتم استعمال قرار نمی‌گیرند . سیستم‌های مدیر محتوای منحصر این بخش‌های اضافی را ندارند و به همین بهانه در آنها می‌توان با گاز به اطلاعات دیتابیس دسترسی پیدا کرد . از طرف دیگر به جهت تسلط کمپانی بر ارتباطات داخلی کدها , این سیستم‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند .

در صورتی سایت‌های فراهم شرکت‌ها امکانات گزینه نظرتان را نداشته باشد , ایده جدیدی داشته باشید یا این که به هر عاملی یک وبسایت با کدنویسی منحصربه‌فرد بخواهید , کمپانی صفر تا صد وب سایت را اختصاصا برای شما پباده سازی می نماید . در این‌حالت همه بخش‌های تارنما , از کدهای آن گرفته تا قالب و پوسته ظاهری فقط برای شما طراحی شده‌است و نمونه دیگری از آن نیست .

تفاوت طراحی وب منحصربه‌فرد با سایت‌های آماده
تفاوت طراحی سایت منحصر به فرد با تارنما های فراهم

با مباحثی که مطرح شد شاید تا کنون تفاوت میان سایت‌های منحصر و سایت‌های مهیا را درک کرده‌اید .

سایت‌های فراهم بر طبق سیستم‌های مدیریت محتوای جهانی نظیر وردپرس , جوملا , دروپال و … نوشته میگردند . دراین‌صورت شرکت‌ها بدون چاره نیستند کلیه چیز را از صفر برنامه‌نویسی کنند و سرعت طراحی وب سایت اضافه خواهد بود .
در طراحی وب منحصربه‌فرد , شرکت‌ها با دقت به سبک و امکانات مورد علاقه خویش , یک لهجه برنامه‌نویسی را گزینش میکنند و مبتنی بر آن , همگی جزئیات وبسایت را پباده سازی مینمایند .
در طراحی سایت منحصر عصر و نیروی انسانی بیشتری صرف می شود . غالبا این جور از پباده سازی هنگامی به کار میرود که سایت‌های مهیا ویژگی‌های متبوع صاحب کار را نداشته باشند .
هزینه ساخت سایت مخصوص
نظیر همگی اشکال دیگر , هزینه طراحی وب منحصر نیز به امکانات و ویژگی‌های تارنما مربوط است . طبیعتا هزینه‌ای که برای این جور سایت‌ها می بایست بپردازید بیشتر از هزینه سایت‌های آماده خواهد بود . برای داشتن یک تارنما با طراحی مخصوص می بایست هزینه‌ای دو برابر سایت‌های دیگر در حیث بگیرید .
منبع : webnagroup.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *